Mina ja sotsiaalmeedia

Published 27. sept. 2014 by Airi Aavik

http://hki5053.wordpress.com/2014/09/26/individuaalne-too-i/

Enamik hommikuid on ühesugused. Ma tõusen, toimetan nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik ning lähen tööle. Töötan Virtsu Koolis ning minu ülesandeks on organiseerida kooli tööd. Olen koolijuht. Lisaks õpetan 9.klassis eesti keelt ja kirjandust, 4.-6.klassides informaatikat ja lasteaias liikumisõpetust.
Aga pöördume tagasi minu tavalise hommiku juurde. Niisiis, tööle jõudes tuleb esimese asjana teha ära püha toiming – panna tööle kohvimasin, see on minu kohustus. Seejärel vaatan, kas kõik toimib ja siis… siis avan ma arvuti ja sukeldun virtuaalmaailma. Mina ei tea, kuidas vanasti need koolijuhid oma tööd tehtud said… mina igatahes ilma arvutita oma tööd teha ei oska. Kogu asjaajamine on arvutis, õigemini pilves, kuna meil puudub server, siis hoiame dokumentatsiooni, (va mõned tundlikud andmed) pilves, kust on neid mugav jagada, neid kommenteerida ja üheskoos nendega töötada. Pilvega samal ajal vaatan üle kalendri, mis samuti pilvepõhine ja koosneb mitmetest erinevatest kalendritest. Kalender on meie koolis töö üks põhivahenditest. Ajakava ülevaatamisele järgneb postkasti(de) ülevaatamine. Ah jaa, vahepeal teeb kallis abikaasa mulle kiire skaibitervituse 🙂 Ühtlasi saan sealtsamast vaadata, millest on haridustehnoloogia korüfeed Eesti mõistes vahepeale jälle rääkinud, sest kasutame suhtlemiseks skaipi.
Nii. Facebook. Haldan isiklikku ja kooli kontot. Kooli kontol on pea alati mõni lapsevanem või muu huviline mingi sõnumi jätnud, seega ei saa seda kanalit tähelepanuta jätta. Pean väga oluliseks ka kooli positiivse maine kujundamist, milleks FB on suurepärane vahend – ma saan ise kokku panna uudise või linkida uudist, mis meid ikka positiivses valguses näitab. Tõsi, on ette tulnud ka mõned negatiivsed hetked, kuid need ei vähenda positiivsete väärtust.
Kindlasti tuleb üle vaadata ka kooli kodulehekülg, proovin sedagi hoida võimalikult värske ja aktuaalsena ning olen selle eest kiita saanud. Mille üle mul on hea meel, sest tegelikult võtab kõik see sisutootmine päris palju aega.
Vahepeal tulevad kolleegid tunnist, vaatavad valvsa pilguga, kas bossil on kohv valmis ja küsivad, räägivad, tahavad… Pean lisama, et mul pole oma kabinetti, minu töölaud on õpetajate toas. Seega olen kogu aeg kättesaadav, hüppan virtuaalmaailmast reaalsusesse ja tagasi sekunditega.
Nagu öeldud, mul on ka mõned tunnid, nendegi ettevalmistamine võtab aega. Õppematerjali koondan oma kodulehele, lisaks mõned blogid, kuhu koondame õpilaste töid. Õppematerjale koostan heameelega, otsin erinevaid uusi vahendeid ja kohendan vanu. Eriti ei avalda, sest mul pole autoriõigustega asjad alati korras, viitamine kipub kehvakeseks jääma, seega jäävad enamasti enda tarbeks. Kuid siiski on ka mõned Koolielus üleval.
Jaa, koju jõuan ma tavaliselt üsna hilja… Pea esimese asjana võtan ma arvuti lahti, algab kodune elu. Tütar Hollandist tahab FB kaudu nõu pidada, poeg Soomest soovib rääkida oma lapsega, kes üsna sageli minuga koos ringi asjatab, mees skaibib, et head ööd soovida…
Kogu selle kirjelduse vahele mahub veel lõpmatu arv toimetamisi nii päris- kui virtuaalmaailmas ja üsna sageli need päevad kipuvad ka teistsugused olema 🙂 Aga üks jääb – sotsiaalvõrgustikud on mind alati saatmas, sest oma tööd tahan ma igal pool teha ning selleks teistele kättesaadav olema, samuti pereliikmete jaoks pean alati olemas olema.
Mulle igatahes meeldib!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Haridustehnoloogia magistriõpe 2017

Airi pingutused, ikka selleks,et paremaks saada.

Õppimist toetav hindamine

Õppimist toetava hindamise lehekülje pilootversioon

Haridustehnoloog kirjutab

Anneli Rummi ajaveeb

sirje2

HARIDUSTEHNOLOOGIA BLOGI

Digitaalsete õppematerjalide koostamine

Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži kursus

Veebipõhised õpikeskkonnad ja võrgustikud

Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži kursus

Olümpiamängud

6. klassi olümpiamängude kava

Arvutiõpetus III kooliastmele

Arvutiõpetus III kooliastmele

Teine päev

Olümpiamängud

vanakreeka olümpia

blogis tutvustan lähemalt ja kaugemalt olümpiamänge

Olümpiamängud 5 päev

Minge ja vaadake ka Airi Aaviku olümpiamängude blogi.Seal on kõik päevad koos.

Moonika

Haridustehnoloogia õpiblogi

merlepiik

haridustehnoloogia

Sirje ajaveeb

Haridustehnoloogia

Merlini blogi

Õpingud haridustehnoloogia valdkonnas

Aili blogi

Haapsalu Kolledz

Liiaga

Haridustehnoloogia õpingud

rebekalovesteaching

A topnotch WordPress.com site

digilii

haridustehnoloogia

Tiiu õpib

Tiiu veebileht.

heilyhaasma

Õppida? Õppida?! Õppida!

Digiajastu haridusjuht

Kursuse ajaveeb

%d bloggers like this: